NA 30. SETKÁNÍ KYTARISTŮ VYSTOUPÍ

ve Zlíně a v Ostravě

v září a v říjnu...

PONK /Zlín 23.9. a Ostrava 3.10./

Máte rádi folklor? Progresivně upravené lidové písně ohromí každého...

http://ponktrio.cz

KOCHTA BAND /Zlín, 24.9./

Zlínská kapela skvělého zlínského kytaristy Petra Kochaníčka. Co dodat? Bude to velká šou :-)

www.kochta.cz

LUBOMÍR KOVAŘÍK & PŘÁTELÉ /Zlín, 24.9./ 

Zakladatel festivalu hrál v řadě předcházejících ročníků i s nejlepšími českými kytaristy. Po několikaleté odmlce, kdy se věnoval pedagogické práci a vedení jazzového bigbandu, sestavil pro jubilejní  30. ročník festivalu  kvartet z předních českých jazzmanů (Zdeněk Marušák - sax, Petr Ptáček - ds, Josef Vojtášek - cb). S touto formací budou navíc hostovat  jeho mimořádně talentovaní žáci (Julie Vajdáková - voc, p, Klára Janíčková - voc, vcl, Jan Marušák - tp, Martin Lapčík - fl, Vojtěch Kovařík - p, g).

JAN ŽAMBOCH /Zlín 23.9./

Wolf Lost In the Poem

Z šáší vnitřních pustých lesů občas vykoukne vlčí čumák, aby si čuchl ke sbírkám poezie básnířek a poté bloumal dny a noci ztracen, přemýšleje, jak těm ženám složit hold. Nenachází klid, dokud drápy nevyryje, dokud hrdlem nevyvyje do mlhy zprávu o setkání s těmi nádhernostmi, šílenostmi, hrůzami a krásami, které do svých poezijních světů zaklely… Při live koncertech se pak pomocí těch písní dere temnotou ke světlu… CD Wolf Lost In the Poem - Nepřipoutaný bylo nominováno na cenu Anděl v kategorii folk za rok 2017. Ochutnávka ZDE.

DALIBOR UHROVIČ /Zlín 23.9./

Talentovaný, všestranný, výtečný kytarista odstartuje letošní Setkání kytaristů. Ochutnávka zde

PETR FILÁK /Zlín 23.9./

Zakladatel skupiny Maraca, kytarista ovládající například arabskou loutnu, se v poslední době věnuje hře na ukulele.

http://www.fillak.com/

KAREL RŮŽIČKA /Zlín 23.9./

S hudbou Karla Růžičky vzlétnete do výšin, kde se osvěžíte chomáčky mráčků, abyste se snesli zpět do hlubokého lesa snové melodie a cestu zakončíte hladkým přistáním na hladině jezera... Možná budete mít na koncertu podobné pocity, možná zažijete jiné, rozhodně vás tato hudba nenechá v klidu. Představovat Karla asi nemá    moc smysl. Vůbec nic o něm nevíme, ani nepotřebujeme, stačí ho poznávat  jen skrze jeho muziku.

PROGRES 2 /Zlín 24.9. a Ostrava 2.10./

Legenda československého art rocku se po letech opět rozjela po českých klubech a vydala novou, dlouho odkládanou desku. Vedle Blue Effect a Collegium Musicum nositelé art rockového praporu slávy v ČSSR. Pavel Váně byl letos uveden do Beatové síně slávy. Povede ve Zlíně i v Ostravě kytarové workshopy. 

http://www.progres2.org/

ZRNÍ /Ostrava, 3.10./

Novodobí artrockoví muzikanti, kteří se neohlížejí do minulosti, ale hrají svůj pohled na věc, svůj zvuk, svůj styl. Ceněná kapela z Kladna a okolí vystoupila např. v rámci Colours of Ostrava se symfonickým orchestrem L. Janáčka.

zrni.cz

  

JAROMÍR MERHAUT & JIŘÍ HÁLA & FZQ /Zlín 24.9., Ostrava 3.10./

Seminář Jaromíra Merhauta a jeho hostů na téma "Art & Prog Music" propojený s besedou a živými ukázkami skladeb, které zahraje Jiří Hála a kapela Frank Zappa Quartet. V Ostravě bude seminář s reprodukovanou hudbou bez živých ukázek.

JESETER /Ostrava, 2.10./ 

Ostravská art rocková legenda Jeseter kolem vynikajícího kytaristy Jana Gajdici obnoví svou činnost speciálně pro tento festival+ pro konkrétní den; pro konkrétní hodinu: budou předskokany Progres 2 v Ostravě!

Před koncertem kapely Jeseter zahrají Janovy žáci ze ZUŠ E.Marhuly "Prapraděti Woodstocku".

www.jeseter.com

KAZACHSTÁN /Ostrava, 3.10./ 

Ostravská artrocková kapela zhudebňující poezii Jaroslava Žily

www.skupina-kazachstan.cz

 

ROBSON /Ostrava 3.10./

Robson opět na scéně! Opět na Setkání kytaristů! Co nám přiraví letos?

MILAN BÁTOR /Ostrava 3.10./

"Jak na Vlastu?" poradí všem zájemcům kytarista, pedagog, hudební publicista Milan Bátor. Kdo se chce dozvědět, jak hrát ale opravdu dobře písničky Vlasty Redla, nenechá si ujít Milanův workshop.