NA 29. SETKÁNÍ KYTARISTŮ VYSTOUPÍ

ve Zlíně a v Ostravě

v září a v říjnu...

THE PRiMiTiVES GROUP /Zlín 27.9./ Legenda českého bigbítu ožila opět před třemi lety. Pódiovou show začali v šedesátých letech používat jako první v Československu, své tváře malovali dřív než Peter Gabriel nebo Kissáci... Hudebně jsou řazeni mezi průkopníky československé psychedelické scény. Jsou zde a připraveni nás zase "dostat" :-)

primitives-group.cz

NORBI KOVÁCS & OLIN NEJEZCHLEBA /Zlín, 26.9./ Dvě hudební osobnosti, které neodmyslitelně patří k české hudební scéně, zahrají vlastní autorský repertoár. Norbi povede také workshop na téma "Kompozice a aranže kytarových písní".

SYMBIÓZA /Zlín 26.9./ Kapela byla založena v roce 1973 a během svého působení na české hudební scéně změnila několikrát svůj název, obsazení, dokonce byla nějaký čas zakázána; ale přes všechny trable je zde, v roce 2019 na Setkání kytaristů. Sama kapela označuje svůj repertoár jako blues rockový, ale je pravdou, že zhudebňování takových textařů jako jsou L.Ferlingeti, J.Žáček, J.Kainar, V.Hrabě a další bude žánrový rozptyl poněkud větší.

www.symbioza-band.cz

Seventh Passion /Zlín 27.9. + Ostrava 5.10./ Plzeňské power trio, složené z vynikajících muzikantů, kteří rádi proplouvají různými hudebními žánry. Jejich koncerty jsou nabity elektrizující energií, po které se vám nechce spát dlouho do noci. Leader kapely, kytarita Jan Lichtenberg, je velkým příslibem pro českou kytarovou hudbu. Povede ve Zíně i v Ostravě také workshop. 

www.seventhpassion.com

NAŠROT /Ostrava 5.10./ Jedna z nejdivočejších českých HC-crossoverových part, před revolucí téměř kultovní soubor všech ochmelků, grázlů a jiných pochybných existencí. Na jejich koncerty chodili svorně a pospolu máničky, punkeři i skini a nebylo mezi nimi žádných bouří. Textař, skladatel, zpěvák, kytarista a rockový historik Petr Hrabalík povede seminář na téma "Bigbít na severu"

www.nasrot.cz

SPECIAL /Ostrava 4.10./ Kapela vznikla v osmdesátých letech jako doprovodná skupiny Věry Špinarové, avšak na autorské tvorbě se podílel zejména vynikající kytarista Andonis Civoluplos. Na Setkání kytaristů budou na postu "vocal" Petr Němec a Dáša Glatzová. 

... další (pracujeme na tom)