NA 33. SETKÁNÍ KYTARISTŮ VYSTOUPÍ

v Ostravě a ve Zlíně v září... 

MCH BAND /Ostrava sobota 9.9. a Zlín pátek 22.9./

Mikoláš Chadima. Jeden z otců zakladatelů české hudební alternativy, člen EXRTEMPORE, zakladatel MCH BANDu. Povede seminář a vystoupí se svým MCH BANDem. MCH často zhudebňuje texty Ivana Wernische, ale třeba i Majakovského. 

http://www.mchband.cz/

THE BLADDERSTONES /Ostrava sobota 9.9. a Zlín čtvrtek 21.9./

 The BladderStones je bouře, která dokáže posluchače strhnout a vtáhnout do svého středu, kde je drží magnetická souhra rytmu a kytarových improvizací. Nejdůležitější součástí každé písně je autentický příběh, který se stal nebo stane. Kapela neustále překračuje hranice mezi styly a vytváří vlastní fúzi divokých kytarových riffů, dynamických zvratů a nových moderních zvuků. Maximální svoboda, interakce a velké srdce – to je Art-Blues trio The BladderStones. 

www.bladderstones.eu

VOJTECH SZABÓ & JULIE VAJDÁKOVÁ /Zlín, park Komeského 21.9./

Sólový hráč na akordeon Vojtech Szabó patří k evropské interpretační špičce. Ačkoliv se věnuje převážně jazzové, francouzské a argentinské hudbě, progresivním stylem a hrou na elektrický akordeon oslovuje i popové a rockové publikum. Je výborným pedagogem a své žáky motivuje společným koncertováním. 

vojtechszabo.cz

PERIFERIC /Zlín, čtvrtek 21.9./

Orlí grunge z Orlové! Nářez jak cyp! Kdo neuslyší, neuvěří...

periferic.cz

MARXOVA TCHÝNĚ /Ostrava pátek 8.9./

Kapela, která ještě zažila "Přehrávky" /viz Seminář Mikoláše Chadimy "Alternativa"/. I po více než 30 letech válí alternativně punk s velkou výpravnou show. Zmeškat toto... to se neodpouští!

bandzone.cz/marxovatchyne 

DORIEN /Ostrava sobota 9.9./

Melodický hardrock s českými texty je výsledkem společných nápadů celé kapely. Na Setkání představí mix starších i zbrusu nových skladeb, které vyjdou brzy na debutovém albu.

dorien.cz

DUNAJ /Zlín čtvrtek 21.9./

Zástupce brněnské alternativy. Legendární uskupení, které v roce 2018 restartovalo svou činnost. Stylově je kromě bigbeatového základu patrný vliv minimalismu, punku a v začatcích i pražské nové vlny.

www.dunajmusic.cz

FOUR IN BLUE /Ostrava 8.9. a Zlín 22.9./

Zemité blues a soul jazz. Kapelník seskupení, saxofonista Radek Zapadlo založil kapelu v roce 2017 inspirován legendárními nahrávkami skvělého hráče na „hammondky“ Jimmyho Smithe. Kvarteto se od té doby posunulo směrem k vlastní tvorbě, ale vzhledem k posílení o legendu Ondřeje Konráda se ke slovu dostávají i standardy bluesové.

Kytarista Vilém Spilka povede také workshop "Jazzová kytara".

https://animalmusic.cz/album/four-blue-four-blue

JAN ŽAMBOCH /Zlín, pátek 22.9./

Cenami Anděl ověnčený skvělý kytarista dokazuje, že jeho pojetí folku může být úžasně alternativní a šťavnaté. Inspiraci hledá v lesích, kde nahrává zvuky konkrétního místa: "Vypravil jsem se do různých lesů (smrčiny, bory, doubravy, bučiny atd.) s kytarou a nahrávacím zařízením a pokusil se zachytit v několika minutách atmosféru místa, vždy v jednom měsíci, v jedné kytarové instrumentální skladbě. Ctil jsem vlivy a překážky okolí, teplotu, vítr a nahrál skladbu na jeden zátah, bez příkras a vymožeností moderních studií. Jen člověk, kytara a les."

CORPO MIDORI /Zlín, park Komenského 21.9./

Trio mladých nadějných ze Zlína... Minulý podzim vzniknuvší uskupení kombinuje vlivy (zejména) progresivního rocku, jazzu a ambientu v atmosférických autorských kompozicích. Martin Lapčík - baskytara / flétny Martin Lysoněk - el. kytara Vojtěch Brhel - bicí

facebook.com/corpomidori

JAKUB JALŮVKA TRIO /Ostrava, pátek 8.9./

Trio vyzrálých muzikantů hraje především Jakubovy osobité kompozice, ale také covery Stinga, Jeffa Becka a další.

jakubjaluvka.webnode.cz/