NA 31. SETKÁNÍ KYTARISTŮ VYSTOUPÍ

ve Zlíně a v Ostravě

v září...

ZVA 12-28 BAND /10.9. Ostrava a 24.9. Zlín/

Originální pojetí blues "zetvéáček" nenechá nikoho v klidu. Skvělé texty, zpěvákův chraplák, původní tvorba, výborné koncerty... toť ZVA 12-28 Band. Neznáte? Musíte poznat!

http://www.zva12-28band.sk/sk/band/

 

LUBOMÍR KOVAŘÍK & PŘÁTELÉ /Zlín, 23.9./ 

Zakladatel festivalu hrál v řadě předcházejících ročníků i s nejlepšími českými kytaristy. Pro výroční ročník festivalu, kdy si připomínáme 40 let od prvního Setkání, sestavil  septet z předních českých jazzmanů (Zdeněk Marušák - sax, Jan Marušák - trp, Gaston Procházka - p, Vojtěch Kovařík - p, Petr Ptáček - ds, Josef Vojtášek - cb).

MATĚJ MORÁVEK & DUNDEE /Zlín, pátek 24.9./

Dva kamarádi, dva vynikající kytaristi, výborní skladatelé. Ladí jim to! Občasné duo, které si vychutnává svou muziku a baví jí lidi kolem sebe. Toto nepropásněte!

MILAN BÁTOR /Ostrava 11.9. a Zlín 24.9./

"Jak na Vlastu?" poradí všem zájemcům kytarista, pedagog, hudební publicista Milan Bátor. Kdo se chce dozvědět, jak hrát dobře, ale opravdu dobře písničky Vlasty Redla, nenechá si ujít Milanův workshop.

PODJEZD /Zlín, pátek 24.9./

Zlínská bluegrassová kapela Podjezd zpříjemní páteční podvečer v parku Komenského. V soukromí tišší, spolehliví a skromní. Na pódiu však úžasní!

http://www.podjezd.cz/

 

KAZACHSTÁN /10. 9. Ostrava/

Kapela Kazachstán je již přes patnáct let stálicí ostravské klubové scény. Kapela zhudebňuje texty ostravského básníka Jaroslava Žily a její osobitý hudební styl je skladatelsky určován kytaristou Robertem Hejdukem.

http://www.skupina-kazachstan.cz/

DOBROZDÁNÍ /Ostrava 11.9./

Opavské blues-folkové uskupení kolem frontmana Jury Bosáka (Sonyk Bel, Expedice Apalucha) zahraje "v plné palbě", to znamená v rozšířené sestavě a tentokrát bude ve svém repertoáru klást důraz na blues. Těšíme se na bluesovou tečku sobotní noci :-)

https://bandzone.cz/dobrozdani

PROGRES 2 /10. 9. Ostrava a 23. 9. Zlín/

Legenda československého art rocku opět koncertuje po českých klubech a vydala dlouho odkládanou desku. Vedle kapel Blue Effect a Collegium Musicum nositelé art rockového praporu slávy v ČSSR . Pavel Váně byl vloni uveden do Beatové síně slávy. Povede v obou městech workshopy týkající se jeho artrockového života.

http://www.progres2.org/

ŽAMBOŠI /Ostrava 11.9. a Zlín 24.9./

Progresívně znějící folkové trio, které se opírá zejména o tvorbu Honzy Žambocha. Kapela získala třikrát cenu Anděla, ale hraní naživo je pro ně určitě důležitější. Těší se na každý koncert a jeho dozvuky v nich dlooouho doznívají. 

http://www.zambosi.cz/ 

KOCHTA BAND /Zlín, čtvrtek 23.9./

Legendární zlínský kytarista Petr Kochaníček a jeho band. Netřeba představovat... jeho zlínští rozumějí ;-)

http://www.kochta.cz/

ONDŘEJ KOZÁK /Zlín, pátek 24.9./

Kytara, madolína, basa, housle, a další nástroje... tento vyhledávaný studiový hráč (a 5 x oceněný nejlepší bluegrassový kytarista roku) předvede své umění v parku Komenského v pátek v 15 hodin. Je na co se těšit!

https://ondrakozak.com/

 

 

LUCIE REDLOVÁ /Ostrava, sobota 11.9./

 Dalo by se zjednodušeně říct, že se potatila, ale jde si svou cestou.

Připravuje novou destku, skládá, zpívá a hraje sama nebo s kapelou Garde, zazpívala si Glenem Hansardem, Davidem Stypkou, hostovala s Žambochy...  Lucie!

https://www.redlova.cz/

WHISKEY BEFORE BREAKFAST /Ostrava 11.9./

Ostravská bluegrassová kapela kolem kytaristy Vládi White Bílého je tvořena ostřílenými muzikanty i mladou modrou krví. Kdo si chce poslechnout bluegrassové standardy, gospely nebo instrumentálky, má jedinečnou možnost.

https://wbb1.webnode.cz/

NIKA /Ostrava 11.9./

Veronika Boráková již na Setkání kytaristů hrála. Pamatujete? V roce 2015 před koncertem Mistra Michala Pavlíčka. Od té doby na sobě hudebně hodně pracovala, a nyní je tu zase, tentokrát s kapelou NIKA a svými éterickými skladbami.