NA 30. SETKÁNÍ KYTARISTŮ VYSTOUPÍ

ve Zlíně a v Ostravě

v září a v říjnu...

PONK /Zlín 23.9. a Ostrava 3.10./

Máte rádi folklor? Progresivně upravené lidové písně ohromí každého...

http://ponktrio.cz

ŠAMANOVO ZBOŽÍ /Ostrava, 2.10./

Progresivně psychedelická formace z Ostravy

https://www.samanovozbozi.com/

LADĚ /Ostrava 3.10

Opavská skupina Ladě je po několikaleté pauze opět na scéně. Kdo si nechá ujít charismatického představení zpěváka a básníka Michaela Kubesy a kapely kolem kytaristy Petra Uvíry, může ho to v budoucnu hodně mrzet...

LUBOMÍR KOVAŘÍK & PŘÁTELÉ /Zlín, 24.9./ 

Zakladatel festivalu hrál v řadě předcházejících ročníků i s nejlepšími českými kytaristy. Po několikaleté odmlce, kdy se věnoval pedagogické práci a vedení jazzového bigbandu, sestavil pro jubilejní  30. ročník festivalu  kvartet z předních českých jazzmanů (Zdeněk Marušák - sax, Petr Ptáček - ds, Josef Vojtášek - cb). S touto formací budou navíc hostovat  jeho mimořádně talentovaní žáci (Julie Vajdáková - voc, p, Klára Janíčková - voc, vcl, Jan Marušák - tp, Martin Lapčík - fl, Vojtěch Kovařík - p, g).

PETR FILÁK /Zlín 23.9./

Zakladatel skupiny Maraca, kytarista ovládající například arabskou loutnu, se v poslední době věnuje hře na ukulele.

http://www.fillak.com/

KAREL RŮŽIČKA /Zlín 23.9./

S hudbou Karla Růžičky vzlétnete do výšin, kde se osvěžíte chomáčky mráčků, abyste se snesli zpět do hlubokého lesa snové melodie a cestu zakončíte hladkým přistáním na hladině jezera... Možná budete mít na koncertu podobné pocity, možná zažijete jiné, rozhodně vás tato hudba nenechá v klidu. Představovat Karla asi nemá    moc smysl. Vůbec nic o něm nevíme, ani nepotřebujeme, stačí ho poznávat  jen skrze jeho muziku.

KVĚTY /Ostrava 2.10./

Skupina KVĚTY existuje už od začátku tohoto tisíciletí. Po celou dobu se výrazně měnil její zvuk. Počínaje rokem 2016 hraje ve nové sestavě, zaměřené více na elektroniku. Ačkoliv je experimentální a hledačská, počet jejích posluchačů se rozrozstl do velmi širokého spektra. Oceňovány jsou silné texty, aranžérská barevnost, brilatní výtvarné řešení obalů desek, živelné koncerty a přítomnost humoru.

http://www.kapelakvety.cz/

ZRNÍ /Ostrava, 3.10./

Novodobí artrockoví muzikanti, kteří se neohlížejí do minulosti, ale hrají svůj pohled na věc, svůj zvuk, svůj styl. Ceněná kapela z Kladna a okolí vystoupila např. v rámci Colours of Ostrava se symfonickým orchestrem L. Janáčka.

zrni.cz

  

JAROMÍR MERHAUT & JIŘÍ HÁLA & FZQ /Zlín 24.9., Ostrava 3.10./

Seminář Jaromíra Merhauta a jeho hostů na téma "Art & Prog Music" propojený s besedou a živými ukázkami skladeb, které zahraje Jiří Hála a kapela Frank Zappa Quartet. V Ostravě bude seminář s reprodukovanou hudbou bez živých ukázek.

MILAN BÁTOR /Ostrava 3.10./

"Jak na Vlastu?" poradí všem zájemcům kytarista, pedagog, hudební publicista Milan Bátor. Kdo se chce dozvědět, jak hrát ale opravdu dobře písničky Vlasty Redla, nenechá si ujít Milanův workshop.

JAN ŽAMBOCH /Zlín 23.9./

Wolf Lost In the Poem

Z šáší vnitřních pustých lesů občas vykoukne vlčí čumák, aby si čuchl ke sbírkám poezie básnířek a poté bloumal dny a noci ztracen, přemýšleje, jak těm ženám složit hold. Nenachází klid, dokud drápy nevyryje, dokud hrdlem nevyvyje do mlhy zprávu o setkání s těmi nádhernostmi, šílenostmi, hrůzami a krásami, které do svých poezijních světů zaklely… Při live koncertech se pak pomocí těch písní dere temnotou ke světlu… CD Wolf Lost In the Poem - Nepřipoutaný bylo nominováno na cenu Anděl v kategorii folk za rok 2017. Ochutnávka ZDE.

DALIBOR UHROVIČ /Zlín 23.9./

Talentovaný, všestranný, výtečný kytarista odstartuje letošní Setkání kytaristů. Ochutnávka zde