Setkání kytaristů

ÚČINKUJÍCÍ

Na 27. Setkání kytaristů vystoupí...

 

ZUZANA LAPČÍKOVÁ A VLADISLAV BLÁHA

 (Zlín 15.9.2017 a Ostrava, Cooltour 6.10.2017)

 Výrazné muzkantské osobnosti spojili svou lásku ke klasice,  folklóru a jazzu a vytvořili velmi originální spojení zvuku  kytary a cimbálu. Atraktivní a dramatická hudební  komunikace s publikem bude letos jistě jedním z taháků  festivalu.
 Vladislav Bláha (jediný český kytarista, který hrál svůj  samostatný koncert v Carnegy Hall) povede také workshop!

 

AG FLEK

 Zlín 14.9.2017 Zelenáčova šopa

 Hned dvě velké události oslavíme s AG Flekem na  Setkání kytaristů: výročí 40 let od založení kapely a  jejich speciálního hosta Luboše Novotného z Druhé  trávy! Tento světový elitní hráč na dobro a lap steel  obohatí zvuk legendárních skladeb.

 Těšíme se!

 

 

 

NJOREK

 Zlín 15.9.2017

 Působivý zvuk kytary, citery a cella... moravské  lidovky s rockovým nebo bluesovým nádechem...  Standa Barek, Michal Müller a Olin Nejezchleba...

 To je Njorek.

 Po osmi letech opět na Setkání  kytaristů!

 

 

ALEXANDRE GLIZE

 Zlín 14.9., Ostrava 6.10.2017

 Vynikající francouzský kytarista, který využívá systém looper k  vrstvení zvuků, rytmů a melodií. Ale to je jen pomůcka! Hlavní  linie je Alexova živelnost, temperament a virtuozita. 

 Klasika, flamenco, jazz, rock...

 Takže magická kytara a Alex :-)

 

 

WILD TIDES

 Ostrava 6.10. Cooltour

 Čerstvě vydané CD "Sbohem & šáteček" je zlomem v  dosavadní tvorbě pražské punkové kapely Wild Tides.  Vzdává totiž hold skvělým českým textařům 60. a 70. let.

 "Punk z Letné" s poetikou českých textů!

 

 

 

 

LADĚ

 Ostrava 7.10. Cooltour

 "Nejlepší neznámá kapela vydává další skvělou desku..."  a tak podobně znějí titulky recenzí píšící o opavské  formaci kolem kytaristy Petra Uvíry a charismatického  zpěváka a  básníka Michaela Kubesy.

 Žánrově nezařaditelní, osobití, kultovní.

 

 

TOPlist